Jak zrobić kreskę eyelinerem? Super łatwy sposób!

Hej Kochani!
Często mówicie mi, że nie potraficie namalować kreski na powiece, czyli tzw jaskółki. Twierdzicie że to trudne i ze nie macie wprawy w posługiwaniu się eye-linerem. Otóż… wcale nie musicie jej mieć! Tak naprawdę kreska na powiece nie jest niewykonalną sztuką, znaną tylko wytrawnym makijażystom. dzięki moim poradom wykona ją każdy, nawet ten, kto pierwszy raz dziś zasiada do robienia kreski na powiece. Zaczynajmy!

Co jest potrzebne do zrobienia potrzebne do zrobienia kreski na powiece?

Przede wszystkim eye-liner. Może być w kałamarzu, ale jak najbardziej kocham te w pisaku, bo mają mega miękką i bardzo precyzyjną końcówkę. Są cienkie jak piórko i o wiele bardziej poręczne.

Jak zrobić kreskę eyelinerem? Łatwo! Poradnik krok po kroku

Oto Jak najszybciej możecie zrobić kreskę. Przede wszystkim przygotujcie powiekę. Kreska wychodzi ładniej, jeśli powieka jest odtłuszczona, a jeszcze lepiej – przypudrowana lub pokryta beżowym, satynowym lub matowym cieniem. Dobrze też sprawdzi się baza pod cienie w kolorze nude. Wszystko gotowe? Zaczynamy!

  1. Zacznijcie od środka powieki. Tuż za linią rzęs, na środkowej ich części zaznaczcie delikatną kreskę. To stąd najlepiej zaczynać ją malować. Kreski nie maluje sie ruchem jednostajnym od lewej do prawej, lecz stopniowo. Twórzcie zatem maleńkie kreseczki, zaczynając od środka i kierując się do wewnętrznej strony.
  2. Dotykajcie do powieki bokiem, a nie czubkiem eye-linera. Twórzcie delikatne, krótkie kreski i pokryjcie tak całą linię rzęs. Pamiętajcie, aby nie docierać kreska do samego wewnętrznego kąścika – zostawcie tam około 2mm niepomalowane. Nie spieszcie się i dajcie sobie czas. Pomoże Wam lusterko ustawione nie na wprost buzi, ale nieco niżej.
  3. Kreska w zewnętrznym kąciku jest grubsza, niż ta w zewnętrznym
  4. Pora na tzw jaskółkę, czyli inaczej mówiąc skrzydełko. Aby łatwiej ją wyznaczyć, sięgnijcie po tusz i pomalujcie rzęsy. Zewnętrzna rzęsa stworzy Wam kąt uniesienia Waszej kreski.
  5. Jaskółki też nie róbcie jednym ruchem, ale stopniowo. Najlepiej uda się to, jeśli po prostu przyłożycie eyeliner bokiem na skórze, wyznaczając kreskę skierowaną nieco ku górze. To będzie zarys Waszej jaskółki.
  6. Ponieważ jaskółka będzie grubsza, czas namalować jej górną krawędź. Tak naprawdę to jest najtrudniejszy element, ponieważ maluje się go czubkiem eye-linera.
  7. Rozpiszcie marker na dłoni (aby dobrze pisał, eye-liner w pisaku trzeba co jakiś czas rozpisywać), a następnie narysujcie prostą, płaską kreskę, która połączy się z tą na powiece. W ten sposób stworzycie maleńki trójkąt, który teraz wystarczy po prostu wypełnić kolorem. Gotowe!
    Jak Wam się udała Wasza kreska? Dajcie koniecznie znać!