Ważne pytania o retinol + recenzja Nanoil Retinol Face Serum 

Hej! 

Gdybym miała wybrać jeden składnik kosmetyczny, który miałabym już zawsze używać, to zdecydowanie byłby to retinol, czyli witamina A: substancja odmładzająca, która faktycznie opóźnia starzenie. To potwierdzone badaniami, prowadzonymi od lat 80-tych! Jak widzicie retinol jako składnik, jest już nieco “leciwy”, a jednak wciąż młody, wciąż na topie… Najlepszy, jaki spotkałam jest w serum do twarzy Nanoil z retinolem. Dziś zapraszam na recenzję tego właśnie serum, oraz krótką pogadankę o retinolu. 

ulubione serum do twarzy z retinolem Nanoil

Dlaczego w pewnym wieku retinol jest ważny?

Retinol to składnik, który jesteśmy w stanie syntetyzować, ale niestety z wiekiem potrzebujemy go więcej i ilości dostarczane w pożywieniu, a nawet podczas suplementacji nie wystarczą, aby zadbać o cerę. Trzeba działać z zewnątrz i podarować skórze skoncentrowany retinol w formie serum, ponieważ to właśnie on spowalnia efekty starzenia.

Czym jest serum do twarzy Nanoil z retinolem? 

Serum Nanoil z retinolem jest…hitem! doskonałe, wydajne, lekkie, o sporej pojemności i cenie, która nie dobija. Tak, tak, niektóre kosmetyki kosztują tyle, co…samochód 😉 co prawda używany, dojechany i rocznikowo porównywalny z retinolem (ma już prawie 40 lat, bo wynaleziono go w latach 80-tych)… ale jednak samochód 😀

To serum o precyzyjnym krótkim składzie, bez zbędnych składników, za to z dobrą formą retinolu. Według opinii -NANOIL  to najlepsze serum do twarzy z retinolem! I ja się z tym zgadzam w pełni! <3

Co zawiera serum z retinolem od Nanoil – składniki

Nie odkryję Ameryki, jeśli napiszę, że to serum zawiera retinol. Ale zapewne informacja, że ta forma retinolu jest najlepszą możliwych pozytywnie  was zaskoczy. Tak, kochani: dostajecie tu doskonały retinol, który idealnie sprawdza się na każdej skórze. W każdym wieku i przy każdym rodzaju cery. Ja bardzo cenię w nim to, że nie wymaga on stosowania olejków, ponieważ moja tłusta cera mocno się od nich przeciąża – producenci zazwyczaj wychodzą z założenia, że dojrzała skóra jest przesuszona i łączą starsze formy retinolu z olejami do cery suchej, co niestety jest totalnie nie dla mnie. Tu otrzymujecie natomiast lekkie serum, które ładnie się wchłania i nie powoduje zapchania mojej skóry ciężkimi olejami. No brawo! Oprócz tego świetnego jakościowo retinolu macie też roślinny antyoksydant, czyli wyciąg z punarnava. To azjatycka roślina, która poprawia wygląd i kondycję skóry.

Czy to prawda, że przy używaniu retinolu trzeba uważać?

No cóż… istnieje taki pogląd i kiedyś tak było, ale pamiętajcie, że te wszystkie hasła dotyczą starych form retinolu (są one oczywiście wciąż jeszcze stosowane w niektórych kosmetykach), ale w przypadku retinolu Nanoil nie musicie go stosować co drugi dzień czy coś… Po prostu to forma retinolu delikatna dla cery i nawet osoby z wrażliwą skórą polubią retinyl palmitate… dlatego stosujcie go codziennie na wieczór, na oczyszczoną i przemytą tonikiem skórę. I pamiętajcie, że za dnia filtry przeciwsłoneczne są absolutną koniecznością, zwłaszcza podczas stosowania witaminy A w pielęgnacji. To wam wyjdzie tylko i wyłącznie na dobre, bo to właśnie słońce jest największym wrogiem młodości!

Serum z retinolem Nanoil – co możecie zyskać? [Efekty stosowania] 

Jeśli słyszeliście, że to serum daje szybkie efekty, to potwierdzam: buzia wygląda lepiej już po kilku dniach, ponieważ staje się mila w dotyku. Potwierdzam też, że serum w ciągu kilku tygodni odnawia skórę, czyli odsłania nowy, młodzieńczy naskórek pomagając szybciej złuszczać martwe komórki. Ponadto sprawia, że zmarszczki stopniowo ulegają spłyceniu i są mniej widoczne. Serum Nanoil słynie też z tego, że domyka pory skóry, równoważy sebum i sprawia, że cera jest ładniejsza o ładnym kolorycie. 

Serum z retinolem Nanoil – gdzie je możecie kupić?

To proste! Serum kupicie na stronie  www.nanoil.pl. zamawiacie z wygodną dostawą – tak, jak wam pasuje! Znacie markę Nanoil? Jeśli tak – napiszcie, jak oceniacie serum z retinolem Nanaoil, lub inny kosmetyk firmy:) XOXO! <3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *