Co zrobić, żeby włosy nie przetłuszczały się zbyt szybko? Sposoby na fryzurę jak po umyciu

Witajcie dziewczyny! Myślę, że nie tylko ja z wytęsknieniem czekam na wiosnę i ładną pogodę. Gdy zrobi się cieplej, szczególną uwagę należy zwrócić na nasze włosy. Jednak co zrobić w sytuacji, w której wchodzimy w towarzystwo, a fryzura sprawia wrażenie przetłuszczonej? Zdarza się, że już po kilku godzinach od umycia włosy są oklapnięte, przylegają do głowy i sprawiają wrażenie nieświeżych. Jednak nie ma co się martwić, jest kilka prostych sposobów, które mogą zapewnić nam zadbany wygląd.

Co obciąża włosy? Unikaj tych kosmetyków!

Zwykle używamy różnych produktów do pielęgnacji, ponieważ chcemy pomóc naszej urodzie, zapewnić sobie komfort psychiczny lub by po prostu mieć pewność, że robimy dobre wrażenie. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że niektóre zabiegi mogą zaszkodzić temu jak się prezentujemy. Jakich kosmetyków unikać? Maski do włosów, odżywki, szampony – wszystkie te rzeczy, gdy mają zbyt gęstą konsystencję, mogą sprawić, że zaczną dokuczać nam przetłuszczające się włosy. Najlepszym rozwiązaniem tego problemu jest zrezygnowanie z obciążających kosmetyków. Warto zastanowić się nad zakupem szamponu dla dzieci, lub innych delikatnych środków, mających pomóc naszej fryzurze. 

Czy od czapki przetłuszczają się włosy?

W okresie zimowym wskazane jest dbanie o zdrowie, choćby poprzez noszenie ciepłego ubioru. Niestety grube czapki mają to do siebie, że nieodłącznie związany jest z nimi zgubny wpływ na włosy ze skłonnościami do przetłuszczania. Po zdjęciu nakrycia głowy, może okazać się, że włosy u nasady, nie wyglądają tak, jakbyśmy sobie tego życzyli. Jak nie stracić objętości włosów? Przede wszystkim należy często prać czapki, ponieważ mają one bezpośredni kontakt z naszą głową i może osiadać na nich brud. Istnieje także ciekawy i przydatny sposób na piękne włosy, którym się chętnie z Wami podzielę. Po spryskaniu wewnętrznej strony czapki suchym szamponem, możemy zapewnić sobie dłuższy efekt włosów jak po umyciu. 

Brak czapki nie uchroni Cię przed przetłuszczaniem się włosów

Może wydawać się, że aby uniknąć oklapnięcia fryzury w czasie zimy, wystarczy po prostu nie nosić czapki. Są to tylko pozory, gdyż nasze ciało reaguje w określony sposób na taką sytuację. Gdy prosto z mrozu wchodzimy do ciepłego pomieszczenia, następuje zmiana temperatur, co niekorzystnie wpływa na nasadę włosów. Wychłodzona skóra głowy, po zetknięciu z ogrzewanym pomieszczeniem, zwiększa produkcję łoju. Natychmiastowy ratunek w postaci suchego szamponu, może wykazać się skutecznością, w sytuacji w której najbardziej tego potrzebujemy. 

Czynności, które powodują przetłuszczanie włosów

Przyznam, że jak wiele kobiet, lubię relaksujące kąpiele w dosyć ciepłej wodzie. Mimo wszystko, trzeba pamiętać o tym jak bardzo szkodliwy może być gorący strumień. Jeśli chodzi o jego działanie na skórę głowy, to powoduje on pobudzenie pracy gruczołów łojowych, co jest bezpośrednią przyczyną przetłuszczania się włosów. Najlepiej polewać włosy wodą o temperaturze ciała (36,6 stopni), czyli po prostu niech będzie to letni strumień. Również nadmierna dbałość o fryzurę, przejawiająca się w zbyt częstym myciu głowy, może stać się przyczyną tłustych włosów. Jak często myć włosy? Eksperci radzą, aby odbywało się to najlepiej co 2-3 dni. Dzięki temu zachowamy świeży wygląd i umiar.