Długie rzęsy a psychologia kobiecego wizerunku. Czy możliwe jest, że kobiety postrzegane są lepiej tylko ze względu na wygląd? Wiele osób uważa, że to stereotypy. Jednak badania społeczne pokazują, że – niezależnie od kultury, wyznania i przynależności – kobiety o długich i zadbanych rzęsach wydają się atrakcyjniejsze, nie tylko dla płci przeciwnej. Doczepiane rzęsy często stają się ułatwieniem w życiu społecznym.
Co powinno się wiedzieć na temat przedłużania rzęs w momencie, w którym decydujemy się na ten zabieg? Warto znać przeciwwskazania, bo być może są takie, które wykluczają u nas możliwość przeprowadzenia zabiegu. Wbrew pozorom doczepianie rzęs może być szkodliwe. Na ten temat warto wiedzieć też nieco więcej np. znać metody, wiedzieć jakich efektów można się spodziewać, orientować się w tym, jak wygląda zabieg. Doczepianie rzęs to skomplikowany zabieg.
Doczepianie rzęs bez tajemnic
W teorii doczepianie rzęs to po prostu jeden z zabiegów kosmetycznych, których celem jest poprawa kobiecego wyglądu. Choć nikt nigdy nie powiedział, że mężczyzna nie może mieć sztucznych rzęs. Faktycznie jednak doczepianie rzęs wykonuje się tylko w środowisku kobiet. Zazwyczaj za bardzo dużą opłatą. Istnieje kilka podstawowych metod przedłużania rzęs, które można dowolnie modyfikować. Każda z nich niestety ma wady.
Metody przedłużania rzęs:
- sztuczne rzęsy do samodzielnego klejenia
- doczepianie rzęs metodą 1:1
- zagęszczanie objętościowe
- przedłużanie blink&go
Tradycyjne przedłużanie można łączyć z metodami objętościowymi albo przyspieszyć używając kleju szybkoschnącego. W zależności od oczekiwanych efektów doczepianie rzęs może przybierać naprawdę wiele form. Mamy rzęsy Volume Russian Style, Hollywood Effect, Blink Express itp. Niestety im bardziej wymyślne metody i zaawansowane techniki, tym bardziej karykaturalne efekty, dłuższa wizyta u kosmetyczki i znacznie większe koszty zabiegu. Cena przedłużania może sięgać nawet tysiąca lub więcej. Średnio jest to równowartość dwóch luksusowych maskar. Wiele kobiet przyznaje, że to mało opłacalna finansowo, krótkoterminowa inwestycja.
Rodzaje rzęs do doczepienia
Doczepianie rzęs oczywiście nie może obyć się bez odpowiednich narzędzi. Najważniejsze są rzęsy, klej i pęsety. Przyklejać można jedną lub dwiema parami szczypiec, ale zawsze musi to być wykonane przez drugą osobę. Nie da się doczepić rzęs samodzielnie, chyba że są to najprostsze rzęsy sztuczne na pasku. Te jednak odkleją się szybciej, niż zostały zamocowane. Klej używany do przedłużania jest zazwyczaj syntetyczny, i to on bardzo często powoduje nieprzyjemne podrażnienia i uczula wrażliwe okolice oczu. Jeśli chodzi o rzęsy, wyróżniamy trzy typy:
- z włókna syntetycznego,
- jedwabne,
- z futra norek.
Najbardziej popularne jest doczepianie rzęs z włókna syntetycznego. Jest to najtańszy i dlatego najczęściej wybierany rodzaj. Niestety nie daje naturalnych efektów, bardzo trudno dobrać idealny skręt, długość i kolor. Nie jest to również odpowiedni wybór dla osób, które są uczulone na syntetyki. Częściej miesza się rzęsy syntetyczne z tymi jedwabnymi lub z futra norek albo stosuje wyłącznie te pochodzenia zwierzęcego. Wyglądają one dużo naturalniej, choć i tak nie mogą dorównać rzęsom wydłużonym np. dzięki odżywce. Dużo częściej są również powodem silnych reakcji alergicznych. Niestety doczepianie rzęs to zabieg, który nie jest dla każdego. Warto poszukać godnych alternatyw.
Przeciwwskazania do zabiegu
Niestety przedłużanie rzęs, mimo swojej ogromnej popularności, niesie ze sobą tak wiele możliwych komplikacji, że warto wcześniej zapoznać się z przeciwwskazaniami do tego zabiegu. Wśród najważniejszych wymienia się różnego rodzaju choroby oczu np. stany zapalne, zespół suchego oka, jęczmień, alergie oczu albo zapalenie spojówek. Doczepianie rzęs nie jest również odpowiednim zabiegiem dla osób, które cierpią na niedomykalność powiek, nadpobudliwość i problemy z zachowaniem cierpliwości. Nie da się również przyczepić rzęs, kiedy naszym problemem jest całkowite lub częściowe łysienie powiek. Uważać powinny też wszystkie wrażliwe osoby, u których bardzo łatwo dochodzi do podrażnień skóry lub oczu.
Odżywka do rzęs jako alternatywa
Psychologia kobiecego piękna wcale nie zakłada, że pewność siebie trzeba budować wyłącznie dzięki drogim i bardzo czasochłonnym zabiegom. Nie zachęca koszt ani konieczność wizyt w salonie kosmetycznym. Za zaletę można uznać mnogość metod i zróżnicowanie efektów. Trzeba jednak mieć świadomość, że nigdy nie będą tak naturalne, jak rzęsy wzmocnione odżywką. Doczepianie rzęs daje efekty jedynie na okres 3-4 tygodni (lub trochę dłużej przy zachowaniu szczególnej ostrożności). To bardzo mało w porównaniu do długich i pięknych rzęs, które dzięki odżywce mogą być takie nawet około pół roku.
Jak działa odżywka do rzęs?
Doczepianie rzęs to powierzchowne rozwiązanie problemu, zamaskowanie go. Odżywki do rzęs, a w szczególności Nanolash, działają na źródło. To znaczy, że naprawdę wydłużają i zagęszczają naturalne rzęsy. Składniki aktywne z serum działają kompleksowo, odżywiają, wzmacniają i poprawiają kondycję włosków. Takie działanie zapewnia nie tylko świetny skład, ale również przemyślany sposób aplikacji. Nanolash nakłada się cienkim pędzelkiem tuż u nasady włosków, a więc produkt bardzo szybko wnika do cebulek i natychmiastowo zaczyna regenerować rzęsy. Co ciekawe, odżywki dopasowują się do naturalnego cyklu życia rzęs. To oznacza, że rzęsy wydłużają się i pogrubiają w trakcie kuracji, ale rosną dużo mocniejsze także po jej zakończeniu.
Odżywka do rzęs Nanolash – zalety
Serum stymulujące wzrost rzęs Nanolash to produkt, który daje dużo lepsze efekty niż doczepianie rzęs. Można wyróżnić kilka ważnych cech tego kosmetyku. To one sprawiają, że odżywka jest świetną alternatywą dla przedłużania.
- Serum można nakładać samodzielnie, bo sposób aplikacji jest dziecinnie prosty. Każdego dnia nie poświęca się na to więcej niż 2 minuty. Nanolash można włączyć do swojej codziennej pielęgnacji, a wtedy nie odczuwa się konieczności stosowania dodatkowego kosmetyku.
- Koszt zakupu odżywki do rzęs to średnio tyle, co cena dobrej maskary. Jednak serum wystarcza nawet do pół roku regularnego stosowania i nie daje jednorazowych efektów. W porównaniu z przedłużaniem to nawet kilka razy tańsza inwestycja.
- Nanolash mogą stosować niemal wszyscy. To produkt, którego stosowanie może pomóc nawet w przypadku braku rzęs. Odżywki można stosować w większości przypadków, w których przedłużanie nie jest możliwe lub wskazane. Kosmetyk jest bezpieczny dla skóry wrażliwej.
Dodaj komentarz